ЛУГАНСЬК (QHA) -

Процедуру опитування громадян, які відмовляються від переміщення на територію окремих районів Донецької та Луганської областей в рамках обміну заручниками, зірвали з вини «ЛДНР», написала представник України у підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

— У вівторок, 18 квітня, представники ОБСЄ, СБУ та офісу омбудсмена Лутковської вже були у Маріуполі, щоб, згідно з досягнутими у Мінську на гуманітарній підгрупі і на ТКГ домовленостями розпочати нарешті опитування сотень людей, які перебувають у пенітенціарних установах, яких можна, згідно з українським законодавством, звільнити від подальшого відбування покарання лише заради звільнення наших заручників в ОРДЛО,  поінформувала Геращенко.

Вона зазначила, що процедура обміну була заблокована лише представниками «ЛДНР», які захотіли знову повернутися до обговорення на черговій зустрічі у Мінську.

Тактика ОРДЛО та їхніх російських кураторів очевидна заблокувати процес звільнення заручників, повністю виключити з гуманітарного діалогу міжнародні гуманітарні організації, констатувала вона.

Нагадаємо, раніше Геращенко заявляла, що в «ЛДНР» кількість полонених складає 126 осіб, з-поміж них і цивільні особи, а безвісти зниклих — не менше 418.

ФОТО: інтернет

 

QHA