КИЇВ (QHA) -

Донецькі бойовики вкотре не дозволили патрулю СММ ОБСЄ провести патрулювання у напрямку від селища Заїченко до селищ Пікузи і Саханка на півдні окупованої Донеччини, повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

— Троє озброєних членів збройних формувань зупинили патруль СММ на блокпості на північ від н. п. Заїченко (непідконтрольний уряду, 26 км на північний схід від Маріуполя) і знову не дозволили спостерігачам проїхати в західному напрямку до н. п. Пікузи (кол. Комінтернове, непідконтрольний уряду, 26 км на північний схід від Маріуполя) і в південному напрямку до н. п. Саханка (непідконтрольний уряду, 24 км на північний схід від Маріуполя), пояснивши це «міркуваннями безпеки».

Варто зазначити, що систематичні заборони для патрулів відвідувати згаданий район і розташовані там селища розпочалися приблизно понад місяць тому, про що СММ регулярно повідомляє у своїх звітах. Переважно бойовики пояснюють свої дії «міркуваннями безпеки» або «терористичними навчаннями». Можна також згадати, що на початку цього року мешканці Саханки розповідали СММ про те, що бойовики розмістили в селищі танки і звідти ведуть обстріли. А поблизу Пікузів неодноразово виявляли важке озброєння бойовиків, розміщене там з порушенням Мінських домовленостей. Окрім того, восени минулого року мешканці Пікуз просили СММ посприяти виведенню бойовиків з села. Водночас, чим насправді викликана нинішня системна заборона для патрулів СММ відвідувати «трикутник» Заїченко — Саханка — Пікузи наразі незрозуміло.

Окрім того, бойовики гальмують патрулі СММ і південніше — вздовж Азовського узбережжя. Так, на контрольно-пропускному пункті на дорозі E58, яка проходить на північний захід від селища Безіменне (30 км на схід від Маріуполя), озброєні члени збройних формувань 19 липня знову зупинили патруль СММ і заборонили проїзд, посилаючись на «триваючу антитерористичну операцію в районі». Проти кого проводили "АТО" донецькі терористи у звіті не повідомляється.

Раніше повідомлялося, що бойовики з квітня 2017 року не допускають патрулі СММ ОБСЄ до селища Сєдово, розташованого на березі Азовського моря неподалік від кордону з РФ, а також суттєво обмежують відвідини міста Новоазовськ. Такі заборони прямо суперечать мандату СММ, який поширюється на всю територію України, включно з тимчасово окупованими територіями.

Нагадаємо, що починаючи з квітня поточного року Російська Федерація розпочала ескалацію гібридного конфлікту на Азовському морі, проводячи незаконний огляд українських суден.

QHA