КИЇВ (QHA) -

Донецькі бойовики заборонили лікарям надавати спостерігачам СММ ОБСЄ інформацію про загиблих і поранених унаслідок вибуху, від якого 31 серпня загинув ватажок сепаратистів Олександр Захарченко.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Як вказується у звіті, 3 вересня спостерігачі відвідали морг Донецької обласної клінічної лікарні імені М. І. Калініна, до якої доправили тіла Олександра Захарченка і бойовика з його особистої охорони. Однак лікарі відмовилися надавати будь-яку інформацію без дозволу бойовиків. Так само не захотіли надавати інформацію і співробітники Інституту невідкладної і відновної хірургії імені В. Гусака в Донецьку, куди доправили шістьох поранених у результаті цього вибуху.

— Медпрацівники Донецької обласної клінічної лікарні імені М. І. Калініна відмовилися надати спостерігачам інформацію про осіб, котрі дістали поранення унаслідок вибуху, який стався 31 серпня на бульварі Пушкіна в Донецьку, без дозволу керівників збройних формувань. Медпрацівники Інституту невідкладної і відновної хірургії імені В. К. Гусака в Донецьку повідомили, що спостерігачам необхідно отримати дозвіл від керівників збройних формувань для надання інформації про осіб, які дістали поранення у результаті вибуху 31 серпня на бульварі Пушкіна в Донецьку

Ще одну цікаву інформацію СММ ОБСЄ оприлюднила у своєму попередньому звіті. Інформуючи про «церемонію прощання» з Захарченком, яка відбулася 2 вересня в Донецьку, Місія повідомляє, що в ній взяли участь декілька тисяч осіб. Такі дані спростовують інформацію російських і сепаратистських ЗМІ, які написали, що прощатися з ватажком бойовиків прийшло від 120 тис до 200 тис осіб.

— 2 вересня спостерігачі бачили декілька тисяч осіб (чоловіків і жінок, віком від 18 до 60 років), котрі зібралися навпроти театру опери і балету, розташованого на вул. Артема, 82. Вони прийшли на анонсовану «церемонію прощання» із загиблим Захарченком.

Раніше повідомлялося, що на похорон Захарченка бойовики примусово звозили бюджетників.

Фото — Інтернет.

QHA