АВДІЇВКА (QHA) -

Увечері 22 травня ЗМІ бойовиків почали поширювати фейкову інформацію про те, що ЗСУ нібито обстріляли Авдіївський коксохімічний завод. Про це повідомляє українська сторона в СЦКК, передає прес-центр штабу АТО.

На території заводу нібито виникло загоряння. Але ця інформація не відповідає дійсності. Спостерігачі СЦКК не зафіксували в районі заводу обстрілів, пожежі там також не було. Представники заводу пояснили, що при запуску коксових печей відбувається потужний викид полум'я, який у темряві видно здалеку.

— Ймовірно, це і видали бойовики за пожежу, — сказано в повідомленні.

Українська сторона припускає, що така інформація може свідчити про те, що у бойовиків є наміри завдати ударів по об'єктах інфраструктури на Донбасі.

Нагадаємо, з метою дискредитації підрозділів ЗС України пропагандистські ЗМІ повідомили про порушення ними Мінських домовленостей.

Авдіївський коксохімічний завод знаходиться в безпосередній близькості від лінії фронту. У підприємства і міста Авдіївка — єдина система водопостачання, енергопостачання, каналізації. За час бойових дій підприємство неодноразово потрапляло під обстріли бойовиків, на його території розірвалося понад 300 снарядів. З початку ведення бойових дій АКХЗ зупинявся майже півтора десятка разів, останні півроку — щонайменше тричі: у грудні минулого, січні та березні поточного року. Зокрема, під час зимового загострення бойових дій в Авдіївці, 30 січня в результаті обстрілу було пошкоджено лінію електропередач, яка забезпечувала завод, АКХЗ було знеструмлено і деякий час він перебував у стані гарячої консервації. Через тиждень, 6 лютого, ЛЕП була відремонтована, частково було відновлене енерго-, тепло- і водопостачання міста. Однак обстріли в районі заводу тривають з інтенсивністю різного ступеня, і стабільного життєзабезпечення міста немає досі. Також у перших числах лютого АКХЗ відвідав перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг. Він ознайомився з системою енергопостачання АКХЗ і Авдіївки, а також ризиками, пов'язаними з місцезнаходженням заводу, Донецької фільтрувальної станції та Авдіївки тільки на одному вводі, що забезпечує це енергопостачання.

На початку березня на заводі відбулася повна аварійна зупинка через пробій ізоляції одного з кабелів, пошкоджених численними обстрілами. Тоді протягом години заводчани змогли запустити газодувну машину №3 і відновити видачу коксу і власну генерацію.

Фахівці побоюються, що обстріли можуть викликати екологічні проблеми: у разі повної зупинки коксового виробництва на АКХЗ може статися залповий скид неочищених промислових вод підприємства з вмістом шкідливих і отруйних речовин (аміаку, фенолів і т.д.), які в сотні разів перевищать допустимі норми .

АКХЗ є одним з найбільших в Європі (включаючи Росію) і найбільшим в Україні виробником коксової продукції для металургії. АКХЗ виробляє 30 видів коксової і хімічної продукції, основний з яких є кокс доменний. Підприємство входить до складу Металургійного дивізіону Групи Метінвест.

ФОТО: інтернет

QHA