ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

У рамках другого кварталу, який стартував з початку квітня, військкоматам Запорізького регіону потрібно набрати 520 осіб.

— Заробітна плата бійців, які несуть службу в зоні АТО, становить близько 15 тисяч гривень, — розповів Владислав Чумак, в.о. заступника обласного військового комісара по роботі з особовим складом.

У пошуках відповідей на питання «Як популяризувати службу за контрактом» запорізька обласна влада вчора, 5 квітня, провела зустріч громадських активістів і представників військкоматів. Активісти у рамках зустрічі відзначили медичну і соціальну незахищеність бійців, які повернулися із зони АТО. Так, бійці часто зустрічаються з труднощами у питанні надання пільг. Це і є однією з причин, чому не вдається виконати план з набору на військову службу за контрактом на 100%.

За словами Максима Зайченка, ветерана полку «Азов», роз'яснювальні роботи щодо перспектив військової служби потрібно проводити не тільки з дорослим населенням, а й з дітьми.

— На сьогоднішній день ми проводимо в школах міста та області уроки мужності, пояснюємо школярам ідеї патріотизму і націоналізму. Тільки систематично роз'яснюючи дітям, чому необхідно захищати рідну землю, можна змінити свідомість молоді з юних років, — повідомив Максим Зайченко.

До слова, більшість військовослужбовців, які підписують контракт — це хлопці, які відслужили строкову службу або учасники бойових дій у зоні АТО.

Відзначимо, що у минулому, 2016 році, запорізьким обласним військовим комісаріатам вдалося призвати на військову службу за контрактом понад 3 тисячі осіб.

ФОТО: інтернет

QHA