ВАШИНГТОН (QHA) -

Сполучені Штати нададуть Україні «посилені оборонні можливості», передає Reuters з посиланням на повідомлення Державного департаменту США.

Зброя буде надана для боротьби з підтримуваними Росією сепаратистами у східній частині країни, йдеться у повідомленні.

— Допомога США має виключно оборонний характер, і, як ми завжди говорили, Україна є суверенною країною і має право захищатися, йдеться у заяві департаменту.

У заяві сказано, що рішення є частиною зусиль США, щоб допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і «стримати подальшу агресію». У Держдепі не уточнили про яку саме зброю йдеться.

У той же час ряд американських видань повідомляють, що є ймовірність поставки в Україну протитанкових комплексів Javelin.

Продаж протитанкових ракет, які могли б включати в себе американську систему Javelin, ймовірно, спровокувала б жорстку реакцію з боку Росії, яка може пригрозити зірвати заклики президента Трампа до поліпшення відносин з Москвою, йдеться у публікації ABC News.

Як зазначає видання з посиланням на співрозмовника у Держдепі, загальна вартість оборонного пакету складе 47 млн ​​доларів. Він включатиме 210 протитанкових ракет і 35 пускових установок.

Якщо президент формально схвалить план, він буде поданий Конгресу, у якого буде 30 днів на розгляд. У разі схвалення з боку Конгресу виконання плану стане завданням Державного департаменту США.

Раніше повідомлялося, що Державний департамент схвалив комерційну ліцензію, що дозволяє експорт снайперських систем Model M107A1, боєприпасів і пов'язаних з ними комплектуючих і аксесуарів в Україні на суму $ 41,5 млн.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков встиг пригрозити кровопролиттям на Донбасі в разі поставки летальної зброї з США в Україну.

QHA повідомляло, що в листопаді американські ЗМІ припустили, що Білий дім схвалив постачання Україні летальної зброї, зокрема протитанкових комплексів Javelin, однак пов'язує це рішення з початком миротворчої операції на Донбасі.

Джерело: «Українська правда»

QHA