МОСКВА (QHA) -

 

Держдума РФ наділила Росгвардію правом затримувати і евакуювати судна із зон, прилеглих до Керченського мосту. Відповідне рішення ухвалено в третьому, остаточному читанні закону.

— Тепер росгвардійці зможуть затримувати у Керченській протоці іноземні судна-порушники, супроводжувати їх до портів і виконувати процесуальне оформлення правопорушень. Зважаючи на ту напружену ситуацію, яка зберігається у регіоні, така норма є особливо важливою, — заявив голова комітету з безпеки і протидії корупції Василь Піскарьов.

Закон пропонується поширити не тільки на зону охорони, прилеглу до Керченського мосту, газопроводу та енергомосту під Керченською протокою, а й інші водні акваторії, в районі яких заборонено проходження суден.

 

Раніше голова управління Федеральної служби військ національної гвардії Росії в анексованому Криму Степан Гайдаржийський, заявив, що співробітники Росгвардії взяли під охорону об'єкти енергетичного мосту в Крим. За його словами, в цілому Росгвардія охороняє в Криму 16 важливих державних об'єктів.

Як писало QHA, у жовтні минулого року очільник Росгвардії Віктор Золотов повідомив, що силовики розгорнуть морську бригаду для охорони Керченської протоки.

 

Джерело: Интерфакс

QHA