КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України спростовує недостовірні повідомлення про існування так званих «таємних в'язниць СБУ». Про це сьогодні, 12 червня, заявили у прес-службі відомства.

— Наголошуємо, що Служба діє винятково у рамках чинного законодавства, усі процесуальні дії із затриманими проводять відповідно до норм КПК, що підтверджується результатами інспекцій представників міжнародних організацій із захисту прав людини. У той же час, ще раз інформуємо, що СБУ зібрано документальні свідчення майже 500 українських громадян — колишніх заручників в ОРДЛО про конкретні факти фізичних тортур і психологічних знущань під час перебування в заручниках, — йдеться у повідомленні.

Також у прес-службі закликали усі правозахисні організації «надати допомогу колишнім заручникам російських терористичних угруповань у підготовці відповідних звернень до ЄСПЛ».

Нагадаємо, раніше організація "Харківська правозахисна група" заявила, що СБУ насильно утримує людей для обміну на військових і цивільних, які знаходяться в полоні угруповань "ДНР" і "ЛНР". Як стверджує правозахисна організація, СБУ нібито формує "обмінний фонд": шукає людей, причетних до скоєння злочинів, пов'язаних з сепаратизмом, державною зрадою, тероризмом та інших, які знаходяться у підслідності СБУ, затримує їх і пропонує обмін на заручників в ОРДЛО замість кримінального переслідування і великих термінів покарання. Затримані, як правило, погоджуються на обмін. Також українську спецслужбу звинувачували у неправомірному утриманні людей Amnesty International і Human Rights Watch.

Відзначимо, СБУ завжди заперечувала усі звинувачення.

QHA