КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні з’ясовувала обставини інциденту щодо обстрілу дитячого садочка в окупованому російсько-терористичними військами Докучаєвську і поінформувала про це в Звіті про події 10 квітня.

Спостерігачі підтвердили, що в будівлю попала куля з великокаліберного кулемету, однак у Звіті не міститься інформації про наслідки обстрілу саме запалювальними снарядами. Таким чином, не підтверджується інформація, розповсюджена російськими і сепаратистськими ЗМІ того дня, що начебто ЗСУ обстріляли дитячий садок №11 у Докучаєвську запалювальними снарядами, внаслідок чого там виникла пожежа.

У Звіті СММ ОБСЄ вказується, що спостерігачі побачили отвір у вікні від кулі з великокаліберного кулемету калібром 12,7 мм, яка пошкодила одвірок всередині кімнати, однак самої кулі вони не знайшли. Водночас спостерігачі не описують, що в приміщенні начебто була пожежа, так само, як і не вказують — хто саме вів обстріл.

Наводимо детальний витяг зі звіту:

— 10 квітня в підконтрольному «ДНР» м. Докучаєвськ (30 км на південний захід від Донецька) на вул. Ватутіна, 2, члени патруля Місії бачили свіже пошкодження фасаду двоповерхової будівлі дитячого садка із південно-південного заходу. Спостерігачі бачили розбите вікно з діркою на висоті 2 м над підлогою кімнати для ігор і визначили, що дірка виникла від влучення кулі. Всередині будівлі дитсадка спостерігачі бачили місце удару на дерев’яній дверній рамі на внутрішній роздільній стіні навпроти розбитого вікна зі слідами сажі (діаметром 15 см) навколо місця удару, яке було на висоті 1,7 м над підлогою кімнати для ігор. У тій самій ігровій кімнаті спостерігачі також бачили дірку від кулі калібру 12,7 мм у дерев’яних дверях запасного виходу на внутрішній роздільній стіні зі східно-південно-східного боку ігрового майданчика, на висоті приблизно 20–25 см над підлогою ігрової кімнати. Кулі спостерігачі не побачили. За оцінкою СММ, пошкодження виникло від влучення кулі з великокаліберного кулемета калібром 12,7 мм, випущеної з південно-західного напрямку. Куля пробила вікно і рикошетом вдарила по дерев’яних дверях запасного виходу, розташованого на східно-південно-східній стіні, але не пробила їх. Директор дитсадка (жінка віком старше 40 років) повідомила членам патруля Місії, що куля влучила у вікно ігрової кімнати в період між 13:07 і 13:10 10 квітня, коли 30 дітей (віком 5–7 років) щойно пообідали й увійшли до ігрової кімнати. На той час у дитсадку перебувало 157 дітей. Близько 14:30 спостерігачі бачили, як батьки забирали дітей з дитсадка, а також помітили, що на місці події перебували представники інформаційних агенцій (йдеться або про сепаратистські, або про російські ЗМІ — QHA).

У понеділок у штабі АТО агентству QHA cпростували звинувачення з боку російських ЗМІ у начебто обстрілі дитсадка. У штабі заявили, що в той день у районі Докучаєвська ЗСУ взагалі не вели обстрілів, хоча самі сепаратисти обстріляли з мінометів підконтрольний Україні населений пункт Березове, яке знаходиться майже навпроти Докучаєвська через лінію АТО.

Також варто зауважити, що за даними СММ ОБСЄ, дитячий садок у Докучаєвську постраждав від пострілу з великокаліберного кулемету з південно-західного напрямку. Зазначимо, що максимальна(!) дальність стрільби такого кулемету становить 6 км, що набагато перевищує відстань від дитячого садочка до найближчих позицій української армії. Крім того, дитячий садок знаходиться в глибині мікрорайону і оточений більш висотними будинками.

Нагадаємо, 12 квітня у Мінську має відбутись чергова зустріч підгруп Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, у тому числі гуманітарної підгрупи. Зазвичай, напередодні таких зустрічей збільшується кількість різнопланової дезінформації про ЗСУ у сепаратистських і російських ЗМІ.

QHA