КИЇВ (QHA) -

106 іноземних журналістів отримали спеціальні дозволи на в'їзд до окупованого Росією Криму за період з 2015 року по перший квартал 2018 року. Про це йдеться у відповіді Державної міграційної служби України на запит Центру інформації з прав людини.

У відомстві зазначили, що у 2015 році було видано 8 таких дозволів, у 2016 році — 28, у 2017 році — 47, а в першому кварталі 2018 року — 23 дозволи.

У ДМС відзначили, що дозволи видавалися в усіх випадках звернення без винятку.

Повідомляється, що найбільше дозволів отримали журналісти з Російської Федерації (27), Великобританії (12), Німеччини (10) і Польщі (9). Також за дозволом звернулися по 8 журналістів з Білорусі та Японії.

Отримували також дозволи журналісти зі США, Австрії, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Литви, Латвії, Чехії, Нідерландів, Франції та Швеції.

Відзначимо, отримання дозволу на в'їзд в окупований Росією Крим для іноземців визначено Порядком в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабміну №367 у червні 2015 року. Згідно з цим порядком в Крим іноземці можу в'їжджати тільки через українські пункти пропуску, а дозвіл на це видає міграційна служба. Для отримання спеціального дозволу іноземні журналісти також мають отримати лист-погодження Міністерства інформаційної політики.

Раніше повідомлялося, що перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова закликала українські ЗМІ збільшити кількість матеріалів, присвячених проблематиці окупованих територій — Криму і окремих районів Донбасу.

 

QHA