СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

За період весняного призову в армію РФ призвали 2 800 осіб з анексованого Криму. Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), посилаючись на Міноборони РФ. Як зазначають правозахисники, у минулому році під час весняного призову в армію відправили на 400 осіб менше.

КПГ нагадує, що призов кримчан в армію РФ грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права.

— Проведення призову жителів окупованих територій до лав армії, що окуповує, а також безперервна на території Криму пропаганда служби у ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції, — йдеться у повідомленні організації.

Українські та російські правозахисники підготували рекомендації для кримчан, як не стати жертвою кримінального переслідування за ухилення від служби в армії РФ.

Відзначимо, усього з початку окупації до армії РФ незаконно призвали близько 12 000 кримчан.

Весняний призов стартував 1 квітня і закінчився 15 липня. По всій території РФ мають призвати 128 тисяч чоловік.

Раніше QHA повідомляло, що незаконно призваних в російську армію жителів окупованого Криму відправлять служити в Ракетні війська стратегічного призначення.

Нагадаємо, Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого Криму повідомляти про факти отримання повісток для проходження служби в армії Російської Федерації (РФ)

У прокуратурі зазначили, що згідно з Римським статутом і Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, РФ не має права призивати кримчан на службу.

QHA