ЕР-РІЯД -

Емір Катару Тамім бін Хамад аль-Тані в ході телефонної розмови зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом закликав його налагодити діалог для врегулювання кризи у Перській затоці, повідомляє саудівське агентство SPA.

Аль-Тані наголосив на важливості врегулювання кризи з урахуванням інтересів усіх сторін.

У свою чергу, спадкоємний принц Саудівської Аравії зазначив, що повідомить про остаточне рішення після досягнення домовленості з іншими сторонами — ОАЕ, Єгиптом і Бахрейном.

Телефонна розмова відбулася за ініціативи президента США Дональда Трампа, повідомляє катарське агентство QNA.

Нагадаємо, 5 червня Бахрейн, ОАЕ, Саудівська Аравія, Єгипет, Ємен, тимчасовий уряд Лівії, Мальдівська Республіка і Республіка Маврикій оголосили про розрив дипвідносин з Дохою, пояснивши це підтримкою тероризму та екстремістською ідеологією в еміраті, його ворожою політикою і втручанням у справи арабських держав .

Пізніше до них приєдналися Мавританія і Коморські острови, а Йорданія і Джибуті знизили рівень диппредставництва у Катарі.

Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет і Бахрейн направили Досі список із 13 вимог, які необхідно було виконати протягом 10 днів для скасування санкцій.

Потім термін ультиматуму був продовжений ще на 48 годин. Катар назвав ці вимоги нездійсненними.

13 серпня влада Саудівської Аравії послабила обмеження щодо Катару. Ер-Ріяд відмовився від вимог до громадян і компаній Саудівської Аравії про негайне припинення діяльності у Катарі. Крім того, саудівська сторона відновила видачу дозволів на в'їзд і виїзд студентів.

Джерело і фото: АА

QHA