КИЕВ (QHA) -

Донецькі бойовики продовжують гальмувати патрулі СММ ОБСЄ на півдні окупованої Донеччини, зокрема у районі Саханка —Безіменне — Новоазовськ. При цьому, вже понад місяць як причину для обмежень бойовики називають «проведення антитерористичної операції в цьому районі».

Як повідомляється в останньому звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, від початку цього тижня Місію вкотре не пропустили до Новоазовська, пославшись на проведення «АТО».

— Три озброєні члени НЗФ вкотре заборонили патрулю Місії проїзд через блокпост біля н. п. Новоазовськ (непідконтрольний уряду, 102 км на південний схід від Донецька), посилаючись на «проведення антитерористичної операції» у цьому районі.

Варто нагадати, що раніше бойовики також називали якусь локальну антитерористичну операцію як причину для обмеження пересування СММ у цьому районі. Наприклад, 12 липня СММ повідомило, що патруль під цим приводом не пропустили до Пікуз і Саханки, а 19 липня — до Безіменного. Як бачимо, у серпні терористичне «АТО» розширилося включно до Новоазовська, яке розташовано дещо на  південний схід від цих селищ — на узбережжі Азовського моря. При цьому бойовики не надають інформації — проти кого проводиться «АТО» і коли воно скінчиться.

Цікаво, що бойовики і у серпні продовжують системно гальмувати СММ на в’їзді до згаданих Безіменного, Пікуз, Саханки. Тільки останнього разу причиною називалися «накази вищого командування». Чи закінчилось те "АТО", яке вони проводили поблизу цих селищ у липні, представники збройних формувань не повідомляють.

Позначивши на мапі населені пункти, які стали "закритими" для СММ, можна побачити, що для незалежних міжнародних спостерігачів стають практично недоступними південні райони окупованої Донеччини, особливо, наближені до лінії зіткнення і Азовського узбережжя. За останні півтора місяці бойовики гальмували тут СММ  понад 40 разів.

Як повідомляло QHA, минулої п’ятниці бойовики не пропустили до Новоазовська і Сєдове першого заступника глави СММ ОБСЄ Александра Хуга, який брав участь у патрулі Місії. 

З квітня поточного року Росія проводить політику ескалації гібридного конфлікту на Азовському морі, а також у Керченській протоці, затримуючи і оглядаючи торговельні судна, які прямують до українських портів Маріуполь і Бердянськ.

QHA