КИЇВ (QHA) -

Донецькі бойовики пропонують українцям на окупованих територіях працевлаштуватися танкістами — оголошення про наявність таких вакансій в окупованому Бойківському побачив патруль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Про це повідомляється у звіті СММ.

— У н. п. Бойківське (кол. Тельманове, непідконтрольний урядові, 67 км на південний схід від Донецька) біля воріт одного з будинків спостерігачі бачили оголошення збройних формувань (плакат із зображенням танка) з інформацією про вакансії танкістів і пропозицією безкоштовно пройти курси керування танком.

Патруль СММ також виявив за межами виділених місць зберігання 3 танки (два Т-64 і один Т-72) на полігоні поблизу окупованого селища Мирне на Луганщині.

Варто відзначити, що Женевська конвенція забороняє окупаційній владі залучати мешкаців окупованих територій до служби у збройних силах армії окупанта. У квітні цього року Парламентська асамблея Ради Європи у своїй Резолюції визнала, що  неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є «територіями, які перебувають під фактичним управлінням Російської Федерації».

У результаті російської окупації частини Донеччини і Луганщини на цих територіях фактично знищено основні виробничі потужності, частина заводів закрилася і була вирізана на металобрухт, частину підприємств вивезли до РФ; значна частина шахт не працює і підтоплюється. Таким чином, місцеві мешканці позбавлені можливості працювати за фахом, чим і користуються окупаційні адміністрації, примушуючи їх до служби в російських окупаційних корпусах.

Минулого тижня безпілотник ОБСЄ виявив на південний захід від окупованого Луганська значну концентрацію важкої техніки бойовиків, зокрема 126 танків.

QHA