КИЇВ (QHA) -

 

Співробітники прикордонної служби ФСБ Росії біля населеного пункту Весело-Вознесенка (Росія) затримали двох громадян України, які рибалили в Азовському морі.

Про це повідомили у прес-службі Операції Об'єднаних сил (ООС) у Facebook.

Рибалки вийшли до Таганрозької затоки з тимчасово окупованого населеного пункту Холодне.

— Прикордонне управління ФСБ РФ вже повідомляє про відсутність дозволу на вилов водних біологічних ресурсів в українців і відкриття проти них справи про адміністративні правопорушення, — йдеться у повідомленні.

У штабі нагадали про небезпечну ситуацію, яка склалася в Азовському морі.

— Для збереження своєї свободи обов'язково потрібно мати при собі документи, які засвідчують особу, виходити в море з встановленими пунктами базування і не відходити занадто далеко від берега.

 

QHA повідомляло, що уряд Росії виділив своєму Міністерству оборони у 20-річне користування частину акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі після того, як Україна почала облаштовувати на Азові військову базу. Російським військовим виділили у користування ділянку площею 21,626 квадратних кілометрів нібито для оборонних цілей.

У розпорядженні російського уряду йдеться, що цю акваторію забороняється використовувати фізичним та юридичним особам, тут також забороняється рибальство.

Колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук вважає, що це свідчить про те, що Росія має намір створити на Азові свою військово-морську базу.

 

Росія в Азовському морі затримує міжнародні та українські судна, які прямують до Маріупольських і Бердянських морських портів.

Так, 19 вересня ФСБ Росії затримала в Азовському морі болгарський суховантаж, який прямував з Маріуполя до Італії. Як повідомив керівник проекту «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко, це судно простояло у Керченській протоці 60 годин.

QHA