КИЇВ (QHA) -

Росія диктує правила гри в басейні Азовського моря, нехтуючи при цьому міжнародними правилами, заявив радіо Hayat колишній командувач Військово-морських сил України, голова Асоціації ветеранів ВМС України Сергій Гайдук.

За його словами, Москва ігнорує статут міжнародної морської організації та конвенцію ООН з морського права.

— Таким чином, РФ сама визначає регламент плавання суден у цьому регіоні, — сказав він.

Гайдук зазначив, що центр регулювання руху суден у Керчі має прямий зв'язок з ФСБ і всі судна, які проходять через Керченську протоку і направляються в українські порти, затримують російські силовики.

— Хоча Керченська протока де-юре є частиною України, — підкреслює екс-командувач ВМС України.

Гайдук також вказав на зростаючу військову присутність РФ в акваторії Азовського моря. За його словами, Москва робить це за рахунок Чорноморського флоту. Гайдук нагадав, як у травні цього року Росія перекинула до Керченського мосту три бронекатери Каспійської флотилії, які перейшли в Азовське море і прибули в Керч. Катери перейшли з Астрахані нібито для посилення охорони Керченського мосту.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов під час зустрічі з послом Великобританії в Україні Джудіт Гоф заявив, що в Азовському морі очікуються провокації з боку Росії через посилення десантних можливостей РФ.

QHA