ДАМАСК (QHA) -

Режим Башара Асада у Сирії приховує від Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) сотні тонн хімічної зброї за підтримки Росії. Про це повідомив британському виданню The Telegraph екс-генерал армії Сирії Захер ас-Сакат, який раніше був одним з керівників хімічної програми країни.

— Вони (режим Асада) визнали наявність лише 1,3 тисяч тонн, але ми знали, що в реальності у них було майже вдвічі більше.

За даними колишнього генерала сирійської армії, нерозкриті запаси забороненої зброї включають в себе кілька сотень тонн зарину, хімічні речовини — прекурсори, а також авіаційні бомби, які можуть нести хімічні заряди, і хімічні боєголовки для ракет.

Він стверджує, що Асад приховує свою хімічну зброю в укріплених пунктах поблизу Хомса і в прибережному місті Джабль в Тартусі, де розташована військово-морська база і пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії у Сирії.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня завдали ракетного удару по базі «Шайрат» ВПС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї у місті Хан Шейхун провінції Ідліб, в результаті якого загинуло, за різними даними, від 70 до 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

Наступного дня, 13 квітня, Росія у Радбезі ООН заблокувала підготовлену США, Великобританією і Францією резолюцію про застосування хімічної зброї режимом Асада проти власного народу у Сирії.

ФОТО: інтернет

 

QHA