КИЇВ (QHA) -

Співробітники Управління Генеральної прокуратури України з розслідування злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях, проводять досудове розслідування за фактом застосування російськими окупантами на Донбасі заборонених міжнародним правом ведення війни засобів, а також інших порушень законів і звичаїв війни, передбачених міжнародними договорами, об'єднаних з умисними вбивствами.

Також під час проведення слідчих (розшукових) дій у зоні проведення антитерористичної операції співробітниками управління спільно з військовослужбовцями Збройних Сил України виявлено декілька снарядів і боєприпасів, які не перебувають на озброєнні ЗСУ.

Серед них 4 протипіхотні міни МОН-50 (1990 року виробництва), 1 ручна протипіхотна оборонна ударно-дистанційна граната (рос. РГО), 2 ударно-дистанційних запала (рус. УДЗ, 1992 і 1993 років виробництва) до гранати "РГО", реактивний піхотний вогнемет РПО "Джміль"(рос. РПО-А "Шмель", 1991 ударно-дистанційних запала).

Наразі проводяться відповідні експертизи, досудове розслідування триває.

Раніше правозахисник Ярополк Бриних заявив, що Україна має системно документувати факти військових злочинів у зоні конфлікту на Донбасі, проводити власні розслідування, ідентифікувати злочинців, судити і затримувати їх або оголошувати в міжнародний розшук.

Раніше заступник глави Служби безпеки України (СБУ) Віктор Кононенко заявив, що в СБУ є інформація про плани Кремля, які полягають в «існуванні в оточенні Путіна групи, яка поставила собі за мету створити передумови для введення вже восени цього року російських військ в Україну під виглядом захисту російськомовного населення».

QHA