НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

За підсумками спеціального засідання Радбез ООН випустив заяву, в якій закликав негайно припинити насильство в Аракані, відновити верховенство закону і порядок, а також гарантувати захист мешканцям, повідомляє Deutsche Welle.

— Проблеми, які існували протягом десятиліть, тепер вийшли за межі М'янми і дестабілізують ситуацію в усьому регіоні. Гуманітарна ситуація катастрофічна, заявив Гутерріш у середу, 13 вересня.

Минулого тижня кількість біженців-рохінджа, які прибули у Бангладеш, становила 125 тисяч осіб, зараз — близько 380 тисяч людей, додав він. Гутерріш закликав усунути причини, які викликали цю кризу, і надати мусульманам штату Аракан громадянство «або, принаймні, на даний момент легальний статус, який дозволить їм вести нормальний спосіб життя, зокрема забезпечить їм свободу пересування, а також доступ до ринку праці та інших послуг».

Генсек розповів, що звертався з листом до Радбезу ООН з приводу ситуації у М'янмі. Цю тему в Раді обговорили 13 вересня за закритими дверима. За підсумками засідання члени Радбезу випустили заяву, в якій закликали негайно припинити насильство в Аракані, відновити верховенство закону і порядок, а також гарантувати захист мешканцям.

ФОТО: інтернет

QHA