КИЇВ (QHA) -

Близько тисячі українських громадян стали жертвами тортур і грубого порушення прав і свобод людини на окупованому Донбасі, заявив на брифінгу для журналістів голова СБУ Василь Грицак, передає кореспондент QHA.

За словами Грицака, з ОРДЛО виїхали мільйони українців, а ті, хто там залишилися, наражаються на ризики тортур і залякувань з боку терористів.

— З перших днів війни СБУ задокументувала факти катувань українських військових і мирних громадян з боку російських військових і терористів «ДНР» і «ЛНР». Ми презентували збірку, на якій зафіксовані розповіді 433 в'язнів таборів смерті, — сказав він.

За словами Грицака, у книзі наводяться факти катувань як військового, так і цивільного населення. За його словами, нерідко до тортур були причетні кадрові російські офіцери.

— У книзі також розповідається про тортури кадирівців, які вирізали різні ділянки шкіри в українських військових, де були нанесені татуювання з українською національною символікою — сказав він.

Глава СБУ зазначив, що книга спогадів колишніх полонених у майбутньому допоможе з подачею позовів до Європейського суду з прав людини.

Як писало QHA, глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що на окупованих територіях Донбасу продовжують перебувати 113 українських заручників.

За словами Грицака, Росія блокує перемовини зі звільнення українців.

QHA