ЛЮКСЕМБУРГ (QHA) -

Міністри закордонних справ Європейського Союзу вимагають негайного незалежного розслідування хімічної атаки в Думі (Сирія). Про це повідомляється у заяві, ухваленій на засіданні у Люксембурзі 16 квітня.

Рада міністрів ЄС нагадала, що використання хімічної зброї є неприпустимим і порушує міжнародне право, а також може представляти злочин проти людяності.

Міністри заявили, що усіх причетних до хіматаки потрібно притягнути до відповідальності.

— Останні повідомлення з Сирії, які дійсно шокують і мають бути негайно і незалежно розслідувані, лише підсилюють загальну рішучість ЄС, — йдеться у заяві.

Рада міністрів підкреслила, що ЄС підтримує повну заборону і ліквідацію хімзброї.

Нагадаємо, США разом з Францією і Великобританією завдали ракетних ударів по об'єктах Сирії, які, на думку західних країн, пов'язані з розробкою хімічної зброї. Удари нанесені через передбачуване застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї у місті Дума.

Представниця США при Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН заявила, що сирійські урядові війська застосовували хімічну зброю не менше 50 разів під час збройного конфлікту в країні, який триває з 2011 року.

QHA