КИЇВ (QHA) -

Управління з розслідування злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України (ГПУ) задокументувало факти фінансування Росією бойовиків на Донбасі. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

Так, військовослужбовці Об'єднаних сил під час виконання завдання біля населеного пункту Гранітне (Донецька область) виявили мінно-вибуховий пристрій НВУ-П «Полювання» — комплект з 5-ти протипіхотних мін, які приводяться у дію в момент реєстрації руху людини через встановлені на місцевості сейсмічні датчики.

Біля населеного пункту Павлопіль (Донецька область) також знайдено мінно-вибухові пристрої ПМН-2, призначені для ураження живої сили.

— За попередньою інформацією, ці зразки мінно-вибухових пристроїв на озброєнні Збройних Сил України не перебувають і не використовуються, — йдеться у повідомленні.

На місці, де виявили зброю, проводяться слідчі дії.

— З урахуванням місця виявлення зазначених зразків озброєння, їхнє використання на території Донецької області свідчить про військову агресію Збройних Сил Російської Федерації і підконтрольних їм незаконних збройних формувань.

Нагадаємо, у СММ ОБСЄ заявили, що у перші години «шкільного перемир'я» 29 серпня бойовики порушили режим тиші більше 70 разів. СММ закликала сторони негайно припинити вогонь, щоб не наражати на небезпеку мирних українців.

QHA