КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак розкрив механізм введення миротворців на територію окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), непідконтрольних українській владі.

За його словами, стартом для введення "блакитних касок" має стати рішення Радбезу ООН.

— Рада безпеки ухвалює рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН вирушає група експертів, яка на місці має визначити склад і засоби, які потрібно використовувати для цієї місії, — сказав він.

Далі експерти визначають, скільки людей і техніки має брати участь у миротворчій операції.

— Ми маємо розуміти, що такі місії коштують грошей, тому що там дуже якісне забезпечення усього, що потрібно, — прокоментував він фінансову сторону питання.

За словами Гримчака, на сьогодні є експертні висновки екс-генерального секретаря НАТО пана Расмуссена, який сказав, що в ОРДЛО потрібно відправляти 20 – 25 тисяч військових і близько 5 тисяч поліцейських міжнародної місії.

— У нас є домовленості з деякими країнами про те, що вони готові виділити свої війська. Це не ми домовляємося, це ООН має домовлятися. Але попередньо ми маємо сьогодні узгодження фактично з усіма нашими союзниками в тому, що вони підтримують місію. І найголовніше — це не війська. Війська можна знайти, їх багато по світу. Можна взяти і війська Мексики. Але головне — хто за це платитиме, — розповів він.

Гримчак, як писало QHA, заявляв, що Україна розглядає три варіанти деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей.

Він зазначив, що найменш ймовірний сценарій — військова операція.

Джерело: 5 канал

QHA