КИЇВ (QHA) -

Голова СБУ Василь Грицак вважає перекладача-шпигуна Станіслава Єжова найбільшою «рибою», яку зловили з часів розпаду СРСР.

Про це він заявив в ефірі каналу ТРК Україна.

— Єжов досить велика «риба». Мабуть найбільша, спіймана за державну зраду з початку незалежності України. І я не відкрию великої таємниці, якщо скажу, що в роботі СБУ перебуває багато справ, по яких проходять громадяни України, які підозрюються у державній зраді, сказав він.

Грицак зазначив, що не  відкривати таємницю про кількість осіб. Разом з тим він нагадав, що не притягуються до кримінальної відповідальності особи, які добровільно прийдуть і повідомлять СБУ про те, що вони завербовані іншою державою.

— Я користуюся нагодою, і закликаю прийти до СБУ і зробити відповідну заяву і не отримати серйозний термін покарання, сказав Грицак.

Голова СБУ, відповідаючи на питання, чи можна очікувати гучних шпигунських викриттів, сказав: «Я переконаний, що так».

Як відомо, 20 грудня Служба безпеки України затримала на робочому місці чиновника секретаріату Кабміну, який передавав російським кураторам інформацію про діяльність українського уряду.

ЗМІ з'ясували, що мова йде про Станіслава Єжова — заступника керівника протоколу прем'єр-міністра.

СБУ кілька місяців «вела» його за згодою прем'єр-міністра Володимира Гройсмана для документування контактів Єжова з російськими спецслужбами.

За даними СБУ, затриманий інформував спецслужби Росії про зарубіжні поїздки і переговори прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Шевченківський суд обрав Станіславу Єжову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 днів.

Сам він провини не визнає.

QHA повідомляло, що перед призначенням на посади в уряді та парламенті Єжов проходив перевірку в управлінні контррозвідки, яке обидва рази погодило його кандидатуру.

Джерело: «Укрінформ»

QHA