КИЇВ (QHA) -

Новинку від МАЗ-МАН і компанії «Українська бронетехніка», відому як БМЕ-1015, представили на вітчизняному ринку. Всюдихід «Хантер» (Overcomer HUNTA) — це спільний українсько-білоруський проект. Він уже пройшов усі випробування, після чого був прийнятий на озброєння в республіці Білорусь, де машину активно використовують у прикордонних військах.

— Була необхідність у розробці подібної моделі для того, щоб цей автомобіль можна було використовувати в різних місцевостях — на сніжній цілині, піску, у болоті, тундрі, долати водні перешкоди. А ще «Хантер» дозволяє оперативно прибути до будь-якого прикордонного підрозділу для того, щоб вчасно припинити незаконні дії контрабандистів. Або його просто використовують під час служби, патрулюючи кордон, — розповів кореспонденту QHA начальник відділу технічного контролю та сертифікації компанії «Українська бронетехніка» Юрій Терентьєв.

За його словами, після білоруських випробувань розробники вирішили адаптувати всюдихід під український ринок для того, щоб ним зацікавилися як силовики, так і цивільні особи.

«Хантер» — універсальна машина, яка може використовуватися під час полювання і риболовлі. Також її можна адаптувати для військових цілей — перевезення поранених, виконання різних спеціальних операцій, а також для роботи прикордонників.

— Тут стоїть 1,9 двигун IVECO потужністю 120 кінських сил, що дозволяє машині плавати і ходити по шосе до 60 км/год. Плаває вона за рахунок великих коліс і автоматичного прокачування шин до п'яти вузлів. Необхідна системна інформація відображається на РК-дисплеї в кабіні. Важить позашляховик дві тонни. Корпус зроблений із скловолокна і покритий спеціальною антиударною фарбою RAPTOR. Корисне навантаження всюдихода — одна тонна. У машину може поміститися до шести осіб. «Хантер» оснащений лебідкою, незалежною підвіскою, розбірними дисками і гребним гвинтом, який працює від коробки відбору потужностей. А також встановлено біошини, що дозволяють їздити по льоду. Всередині — стандартний GPS-навігатор і електронне управління всією системою забезпечення, — розповів про всі технічні характеристики новинки Юрій Терентьєв.

За його словами, у снігоболотохода є важлива особливість: у машині передбачена окрема вага на грунт, менша, ніж вага людської ноги. Тому вона може легко пересуватися по мінних полях.

Завдяки унікальному набору характеристик всюдихода ним уже зацікавилися деякі українські силові структури.

— Уже цікавилося багато цивільних, які хочуть його купити, не дивлячись на ціну (100 тисяч доларів), яка ще залежить від комплектації, а також силові структури. Міноборони — поки що ні, так як ця структура дуже довго приймає рішення. А інші військові структури цікавилися, але не хочу їх називати. Військові з одного з силових відомств України у листопаді 2016 року протестують цей автомобіль на мінному полі, - підкреслив Терентьєв.

Як він пояснив, у машині можна встановити кріплення для зброї, додаткові сидіння або взагалі все зняти — і зробити салон широким, щоб попереду сиділо двоє людей, а ззаду поставити спорядження, необхідне для військовослужбовців. А якщо автомобіль буде використовуватися як санітарний, там можна влаштувати місце для поранених солдатів.

— «Хантер» має дизельний двигун об'ємом 1,9 літра, він використовує десять літрів дизпалива на сто кілометрів. З огляду на, що у нас тут два бака по сто літрів, запасу палива вистачає на дві тисячі кілометрів, — пояснив Юрій Терентьєв.

Також він зазначив, що це приватна розробка — ніякі гроші з держбюджету не виділялися. В Україні створена тільки одна модифікація машини «Хантер», а всього їх розроблено 16. У світі поки немає аналогів цього снігоболотохода, тому всюдихід справив фурор.

— «Хантером» могли зацікавитися люди з Африки, бо він буде добре поводитися на піску. І сюди можна буде поставити кондиціонер для жаркого клімату. Для холодного клімату у нас стоїть спеціальний сухий обігрівач, який дозволяє тримати всередині комфортну температуру, — продовжує начальник відділу техконтролю та сертифікації.

Компанія «Українська бронетехніка» вивчає ринок, але поки не знайшла жодної подібної машини. І якщо по бронеавтомобілях українські фахівці знають своїх конкурентів, то в даному випадку вони їх не бачать.

— І тому нам не можна стояти на місці, а потрібно розвиватися. Будемо випускати цілу лінію «Хантер» — або бойового призначення, де будемо встановлювати турель з кулеметом, або створимо кабріолет для мисливців та рибалок, — резюмував представник компанії «Українська бронетехніка» Юрій Терентьєв.

QHA