КИЇВ (QHA) -

На думку Ребеки Хармс, єдиний спосіб забезпечити мир на непідконтрольній Україні території — домогтися, щоб миротворча місія ООН гарантувала і контролювала так звану лінію зіткнення, заявила вона в інтерв'ю.

— Я завжди підкреслюю, я переконана, що Україна повинна оберігати і захищати свою територію від окупації. Однак люди на лінії фронту продовжують гинути. Для України, особливо для східної частини України, важливо зупинити загибель людей. Щоразу, коли я говорила з жителями Авдіївки, Мар'їнки, уздовж лінії зіткнення, на КПВВ і з жителями Слов'янська відразу після закінчення окупації, я отримувала однаковий меседж. Люди хочуть жити там, вони хочуть повернутися до нормального життя. Я не бачу кращого шляху досягти цього, крім як за допомогою миротворців ООН або миротворчої місії CSDP.

Крім того, Ребекка Хармс підкреслила, що багато політиків в ЄС незадоволені підсумками Мінського процесу.

— Потрібно провести більш чесну оцінку Мінських угод. Замість того, щоб домагатися проведення місцевих виборів, ЄС повинен наполягати на встановленні режиму припинення вогню як на первинному пріоритеті.

Хармс наголосила, що Рада ЄС, безумовно, проголосує проти скасування режиму санкцій, так як, за її словами, «європейці були б божевільними, якби відмовилися від санкцій без стійкого припинення вогню на Донбасі та без повернення Україні контролю над кордоном».

ФОТО: інтернет

QHA