КИЇВ (QHA) -

З початку року і до сьогодні СММ ОБСЄ підтвердила 398 випадків жертв серед цивільного населення в зоні конфлікту на Донбасі, що на 16% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг сьогодні на брифінгу в окупованому Луганську, який транслювався на ФБ-стрічці СММ (з 10 по 14 жовтня Хуг перебуває у зоні конфлікту на Донбасі, де зокрема бере участь у роботі патрулів спостерігачів ОБСЄ вздовж лінії зіткнення).

За його словами, попри зменшення кількості обстрілів, кількість жертв продовжує зростати.

— Хоча кількість випадків порушень режиму припинення вогню у цифрах зараз дуже низькі, люди все ще гинуть та отримують поранення. З початку року і до сьогодні Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні підтвердила 398 випадків жертв серед цивільного населення. Це на 16% більше ніж за аналогічний період минулого року. 398 жертв серед цивільних це дуже багато.

Перший заступник глави СММ ОБСЄ вкотре звернувся до сторін з вимогою заради безпеки цивільних громадян виконати свої зобов’язання, зафіксовані у Мінських домовленостях, і віддати пріоритет цивільній логіці над логікою військовою.

— Ми розуміємо з військової точки зору чому озброєння чи військові перебувають там, де вони перебувають. Але зараз саме час, щоб військова логіка зникла, і почала діяти цивільна логіка. Зараз саме час для сторін використати всі можливості і закінчити цей конфлікт. Відведіть озброєння (мніомети, арту, танки та РСЗВ), відведіть ті сили, які перебувають надто близько один до одного, приберіть міни та невибухлі боєприпаси звідти, де вони знаходяться. Ми зі свого боку продовжимо документувати чи діятиме цивільна логіка.

Хуг також акцентував на тому, що зараз у сторін є чи не остання до кінця року можливість розмінувати території та прибрати військову техніку, оскільки з приходом зими цей процес ускладниться чисто технічно.

— Зараз осінь, і остання можливість впровадити якісь заходи, скоро ляже сніг і грунт промерзне, і тоді буде практично неможливо розміновувати, прибирати якесь озброєння. І ми закликаємо сторони використати осінь для виконання домовленостей.

Хуг також повідомив, що сьогодні приєднався до патруля у Станиці Луганській і відвідав напівзруйнований міст, через який щодня тисячі людей перетинають лінію зіткнення в обидвох напрямках. За його словами, ситуація на мосту не змінилася — він продовжує перебувати в напіваварійному стані, а причиною того, що не провадиться ремонт є небажання сторін розвести свої сили в цьому районі.

— На жаль ситуація на мосту не змінилася, і причина, за якою ситуація не змінилася, це те, що  сторони не виконали свої домовленості. СММ вже не один рік фіксує цю неспроможність.

Він також наголосив на важливості відкриття додаткових КПВВ на Луганщині, щоб люди могли перетинати лінію зіткнення не лише пішки, але й на автомобілях, і зазначив, що СММ готова сприяти налагодженю діалогу щодо реалізації цих намірів.

Як повідомляло QHA, на середину вересня кількість жертв серед цивільного населення в зоні конфлікту на Донбасі становила 387 осіб, серед яких 68 загиблих і 319 поранених.

QHA