КИЇВ (QHA) -

На Донбасі бойовики продовжують порушувати режим припинення вогню. За минулий тиждень було зафіксовано близько 8 тисяч випадків порушення вогню, а кількість таких порушень, зафіксованих на Луганщині минулої середи, стала найбільшою з березня минулого року. Про це заявив перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

— Ми зафіксували в цілому на Донбасі близько 8 тисяч випадків порушень режиму припинення вогню (РПВ) за минулий тиждень. Різниця в інтенсивності порушень РПВ була вражаючою. Наприклад, у понеділок ми не зафіксували на Луганщині жодного порушення, проте у середу стався різкий сплеск насильства — більше 3 тисяч порушень, у тому числі із застосуванням важкого озброєння. Середа стала найгіршим днем ​​з березня 2017 року з кількості випадків застосування важкого озброєння, — сказав він.

За його словами, протягом тижня спостерігачі встановили, що заборонене Мінськими угодами озброєння використовувалося не менше 1000 разів, у тому числі 360 випадків застосування реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).

— Наші спостерігачі чітко встановили, що підрозділи ЗСУ просунулися вперед на заході Луганської області поблизу селища Новоолександрівка. Разом з іншими спостерігачами СММ вчора я побував у цьому селі, де ми бачили військовослужбовців ЗСУ. Зафіксували 15 одиниць важкої техніки, розміщеної з порушенням ліній відведення, 9 — у підконтрольних, 6 — у непідконтрольних уряду, 10 РСЗО поблизу Кришталевого і 8 поблизу підконтрольного Тополиного, — сказав Хуг.

Крім РПВ і розміщення важкого озброєння, проти спостерігачів СММ застосовувалася агресивна насильницька тактика. Неозброєні спостерігачі зіткнулися з погрозами. Так, 9 лютого бойовики "ДНР" зробили декілька пострілів у бік спостерігачів.

Раніше Хуг підтвердив, що за наявною у СММ інформацією, селище Новоолександрівка зараз знаходиться під контролем ЗСУ.

QHA