КИЇВ (QHA) -

Спостерігачі СММ ОБСЄ вестимуть спостереження за футбольним матчем між київським «Динамо» і ФК «Маріуполь», проведення якого заплановане у Маріуполі 27 серпня. Про це повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг у ході брифінгу в УКМЦ, відповідаючи на запитання кореспондента QHA щодо інформації про звернення Федерації футболу України до СММ із відповідним проханням.  

За словами Александра Хуга, окрім завдання зі збору інформації на місцях, зокрема в зоні конфлікту у східній частині України, СММ також покликана сприяти налагодженню діалогу по всій території України. І для цього спостерігачі регулярно відвідують і моніторять різноманітні публічні заходи.

— Місія регулярно звітує про публічні події, які відбуваються не лише на сході України, але й на всій території країни. Релігійні зібрання, мітинги, інші події. І футбольний матч у Маріуполі не є винятком. Спостерігачі збиратимуть інформацію, здійснюватимуть моніторинг і звітуватимуть про всі результати роботи, — повідомив Хуг.

Водночас перший заступник глави СММ зауважив, що місія не забезпечує безпеку на акціях, де вона присутня, а лише проводить моніторинг.

— Хотів би прояснити, що завдання місії не полягає у забезпеченні безпеки. Ми лише здійснюємо моніторинг та спостереження, і ці наші спостереження ви зможете знайти у щоденних звітах. А от робити висновки з прочитаного — це вже прерогатива читачів наших звітів

Александр Хуг також не сказав, чи сам він візьме участь у поїздці до Маріуполя на футбольний матч, а також не конкретизував — які саме причини спонукали ФФУ звернутись до СММ.

Як повідомлялося у ЗМІ з посиланням на джерела у Федерації футболу України, представники СММ ОБСЄ на чолі з Александром Хугом погодилися відвідати  матч 7 туру української Прем'єр-ліги ФК «Маріуполь» — «Динамо», який має пройти 27 серпня у Маріуполі, і стати гарантією безпечного матчу.

Раніше повідомлялося, що президент київського «Динамо» Ігор Суркіс з невідомих причин відмовляється везти команду на матч до Маріуполя, хоча переважна більшість гравців «Динамо» згодні грати у Маріуполі. У разі, якщо «Динамо» не приїде на матч до Маріуполя, команді можуть зарахувати технічну поразку з рахунком 0:3.

Ватажок донецьких бойовиків Олександр Захарченко вже пообіцяв, що підконтрольні йому збройні формування не вестимуть обстріли в день проведення матчу. Своєю заявою він викликав у соцмережах іронічну реакцію. Користувачі кепкують, що таке добровільне каяття в тому, що бойовики таки ведуть обстріли, порушуючи Мінські угоди, буде враховане Захарченку під час винесення вироку у суді.

QHA