КИЇВ (QHA) -

Ситуація в окупованому Донецьку після вбивства Захарченка лишається спокійною, а вздовж лінії зіткнення вона навіть покращилася.

Про це перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг повідомив під час брифінгу в УКМЦ, передає кореспондент QHA.

Хуг нагадав, що внаслідок вибуху, який пролунав минулої п'ятниці у Донецьку, загинули Олександр Захарченко і ще одна людина, а ще щонайменше 9 осіб дістали поранення. Вибух (в кафе "Сєпар") пролунав лише у 200 метрах від донецького офісу Місії.

— Співробітники Місії чули цей вибух з місця свого базування, розташованого менш ніж за 200 метрів від місця події. Співробітники Місії не постраждали. Упродовж декількох наступних днів СММ спостерігала спокійну ситуацію у центрі Донецька. Також безпекова ситуація вздовж лінії зіткнення покращилася, хоча й залишається надзвичайно мінливою.

В СММ також відзначили, що після згаданого інциденту блокпости збройних формувань поблизу Горлівки, Олександрівки, Оленівки і Верхньошироківського у непідконтрольних уряду районах Донецької області тимчасово закрили. Вони відновили свою роботу приблизно в другій половині дня 1 вересня.

Говорячи про безпекову ситуацію в зоні конфлікту на Донбасі Александр Хуг відзначив, що після набуття чинності «шкільного перемир’я» з 29 вересня вона покращилася — кількість порушень режиму припинення вогню скоротилася на 60%. Найбільшу кількість порушень зафіксовали в районах на північний схід від Маріуполя, в трикутнику Авдіївка — Ясинувата — ДАП і в районі Світлодарської дуги.

Минулого тижня СММ також підтвердила дві жертви серед цивільного населення — в окупованому Докучаєвську і в підконтрольному уряду Верхньоторецькому. Окрім того, Місія зафіксувала три великі пожежі поблизу лінії зіткнення, і їхнє гасіння сприяло встановленню режиму тиші.

Александр Хуг також прокоментував виявлення СММ на окупованій Луганщині сотень одиниць важкої техніки російських окупаційних військ, розміщеної з порушенням ліній відведення або умов зберігання. 

— Ці одиниці озброєння викликають занепокоєння, вони повинні бути відведені в райони, де ми можемо здійснювати верифікацію, і переконатися, що вони є відведеними.

Він також зауважив, що сторони повинні забезпечити Місії можливість не лише моніторингу, але й верифікації відведення озброєння, і, зокрема, не чинити перешкоди в наземному доступі до місць зберігання техніки, а також надавати детальний перелік техніки.

Як повідомляло QHA, Донецькі бойовики заборонили лікарям надавати спостерігачам СММ ОБСЄ інформацію про загиблих і поранених унаслідок вибуху, від якого 31 серпня загинув Захарченко.

Фото - інтернет.

QHA