КИЇВ (QHA) -

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг назвав недостовірною заяву донецьких бойовиків, що причиною обстрілу БПЛА Місії біля Бетманово стало те, що місія начебто не проінформувала сепаратистів про запуск безпілотника.

Як передає кореспондент QHA, про це він сказав на брифінгу в УКМЦ.

За словами Хуга, СММ 15 червня біля непідконтрольного уряду Бетманово безпілотник був обстріляний із зенітно-ракетного комплексу і зенітно-ракетної установки, хоча СММ в установленому порядку попереджала членів НЗФ про польоти у цьому секторі.

— 16 червня у публічному зверненні збройні формування окремих районів Донецької області визнали, що вони відкривали вогонь у напрямку нашого безпілотника дальнього радіусу дії над Бетманово за день до цього. За їхнім твердженням, яке не відповідає дійсності, СММ заздалегідь не попередила їх про цей політ. Виправданню цій атаці не може бути. Ці атаки становлять пряму і серйозну загрозу майну СММ.

Як повідомлялося, 15 червня здійснюючи моніторинг поблизу непідконтрольного уряду Бетманово БПЛА СММ дальнього радіусу дії зафіксував конденсаційний слід від ракети, балістична траєкторія польоту якої проходила істотно нижче висоти, на якій пролітав БПЛА, з північного сходу. Одразу ж після цього БПЛА виявив зенітно-ракетний комплекс 9K33 «Оса», розміщений з порушенням ліній відведення на відстані близько 2 км на північний захід від селища Пантелеймонівка і приблизно за 4 км на північний схід від району польоту БПЛА. Водночас було зафіксовано, як із ЗРК у напрямку безпілотника була випущена друга ракета, балістична траєкторія польоту якої також проходила істотно нижче висоти, на якій пролітав БПЛА. За три хвилини безпілотник зафіксував, ймовірно, зенітну установку (ЗУ-23, 23-мм), розміщену біля ЗРК, з якої було також здійснено декілька пострілів у напрямку БПЛА. За оцінкою СММ, вогонь вівся по БПЛА, який повернули на базу неушкодженим.

Донецькі бойовики у своєму зверненні наступного дня намагалися виправдовуватися тим, що СММ ОБСЄ начебто не попередила їх про політ свого безпілотника. І обстріляли вони його винятково тому, що думали начебто він належить ЗСУ.

Варто додати, що у Мінських домовленостях від 19 вересня 2014 року зафіксовано, що у зоні конфлікту на Донбасі заборонено використання усіх іноземних безпілотників, окрім БПЛА СММ ОБСЄ. На безпілотники Збройних сил України ця заборона не пошируюється.

Раніше повідомлялося, що від початку року безпілотники СММ ОБСЄ були обстріляні майже тридцять разів.

QHA