КИЇВ (QHA) -

8 вересня на будівлі КМУ засвітилася відеопроекція із зображенням людей, які стали жертвами військових злочинів у ході бойових дій Росії проти України. Активісти звернулися до уряду і парламенту з проханням надати нацорганам належний правовий інструментарій для розслідування міжнародних злочинів, і внести для цього необхідні зміни до законодавства.

Платформа «Правозахисний порядок денний» у співпраці з Мін'юстом розробила законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення його гармонізації з положеннями міжнародного права». На даний час законопроект проходить процедуру узгодження в уряді, після чого буде зареєстрований у парламенті.

Світлову відеоінсталяцію підготували французькі кінематографісти Zero Impuniti. Команда кінодіячів бореться з безкарністю під час збройних конфліктів у різних куточках планети.

— У нас третій рік війни, а у Кримінальному кодексі досі немає цього терміну. Щодня жителі окупованих територій Криму і Донбасу стикаються з викраденнями, тортурами, незастрахованими позасудовими стратами і сфабрикованими політпереслідуваннями. І в України немає можливості покарати винних. Тому правозахисники спільно з Міністерством юстиції розробили законопроект, який вирішить проблему. Зараз ми просимо чиновників і нардепів відновити справедливість це дуже важливо, зазначила організатор акції, правозахисниця Олександра Матвійчук.

Нагадаємо, за три роки в результаті розпочатої Росією війни в Україні загинуло щонайменше 10 000 людей і понад 23 тисячі були поранені.

QHA