КИЇВ (QHA) -

За даними групи «Інформаційний опір» (ІО), за вказівкою кураторів з ФСБ РФ, в «МДБ ДНР» спільно з «генпрокуратурою ДНР» готується проведення інформаційно-психологічної спецоперації з використанням взятого в заручники українського журналіста і публіциста Станіслава Асєєва (Васіна), повідомляє сайт ІО.

За словами керівника групи ІО Дмитра Тимчука, за задумом ФСБ, український журналіст має дати публічні свідчення щодо співпраці зі спеціальними службами України (зокрема з Головним управлінням розвідки Міноборони).

Тимчук зазначив, що спецоперація матиме кілька цілей:

— Вчергове «довести», що нібито будь-які журналісти чи блогери, які критикують окупантів ОРДЛО, є агентами українських спецслужб;
залякати ту частину населення ОРДЛО, яка висловлює невдоволення російськими окупантами;
продемонструвати «ефективність» роботи спецслужб РФ і «ЛДНР» на окупованих територіях;
вибити потрібне «зізнання» для ФСБ/«МДБ» не є проблемою — використовуючи методи ЧК-НКВД-КГБ, включаючи тортури, російська ФСБ може здійснити це без проблем;
при цьому розрахунок робиться на суто психологічний фактор: навіть при незнанні специфіки роботи спецслужб, а керуючись елементарною логікою, неможливо повірити, що українські спецслужби будуть використовувати як агента відомого українського журналіста з проукраїнською позицією. Тим більше на окупованих територіях, резюмує Тимчук.

Нагадаємо, 31 липня представник України у Тристоронньої контактній групі, віце-спікер Ірина Геращенко підтвердила, що зниклий український журналіст перебуває у в'язниці окупованого Донецька.

Як повідомляло раніше QHA, стан здоров'я взятого в полон в окупованому Донецьку українського журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) серйозно погіршився.

ФОТО: інтернет

QHA