КИЇВ (QHA) -

Фахівці рекомендують у жодному випадку не дотримуватися рекомендацій від виробників програмного забезпечення M.E.Doc, повідомляє департамент кіберполіції.

— Розробники ПЗ запевняють у цілковитій безпеці свого продукту, а також рекомендують вносити його до списку "виключень" (також відомий як "білий список") антивірусних програм, що дозволить системі безпеки комп'ютера ігнорувати окремі дії згаданого програмного забезпечення, — відзначають у кіберполіції.

Як пояснюють експерти, деякими партнерами компаній-розробників бухгалтерського ПЗ, а також безпосередньо компаніями-розробниками через технічну підтримку в мережі Інтернет поширюються рекомендації з налаштування антивірусів і файерволів, які змушують системи захисту комп'ютера користувача ігнорувати будь-яку підозрілу активність або код у вітчизняному бухгалтерському програмному забезпеченні.

— У разі виконання цих рекомендацій користувач заборонить системам захисту комп'ютера реагувати на шкідливу діяльність програмного забезпечення, що входить до "списку виключення", ... відкриваючи зловмисникам доступ до свого комп'ютера через вказане програмне забезпечення в обхід системи захисту, наражаючи на небезпеку не тільки власний комп'ютер, але і всю локальну мережу, — попереджають кіберполіцейські.

У департаменті кіберполіції рекомендують відключити автоматичні оновлення і в ручному режимі оновлювати програмне забезпечення, під час чого варто додатково перевірити його на авторитетних ресурсах, призначених для аналізу підозрілих файлів, таких як www.virustotal.com, malwr.com, www.reverse.it.

Нагадаємо, 27 червня низка українських компаній і банків зазнали хакерської атаки за допомогою вірусу Petya.А. У СБУ заявили, що встановлена ​​причетність до цієї кібератаки спецслужб РФ.

У компанії M.E.Doc визнали свою причетність до поширення вірусу Petya.

Як повідомляло QHA, НАТО надасть Україні обладнання, що дозволяє визначати джерела кібератак, а українські держбанки планують створити центр боротьби з кіберзлочинністю.

ФОТО: інтернет

QHA