МІНСЬК (QHA) -

На засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі українська сторона назвала неприпустимим застосування тортур до незаконно утримуваних бойовиками громадян України.

Про це в Фейсбуці написала прес-секретар екс-президента України Леоніда Кучми, представник України у ТКГ Дарка Оліфер за підсумками засідання групи в Мінську 2 серпня.

— Українська сторона жорстко поставила питання про неприпустимість застосування тортур щодо незаконно утримуваних осіб, які перебувають на території ОРДЛО. Зокрема, мова йде про тортури, яких зазнала інвалід дитинства Людмила Сурженко.

Нагадаємо, 30 липня після тортур терористи «ЛНР» звільнили блогера з Луганська з порушенням слуху Людмилу Сурженко, яку затримали ще 13 липня.

Також Київ закликав завершити узгодження списків заручників.

— Ми закликаємо завершити узгодження списків у письмовому вигляді, щоб на наступній зустрічі ТКГ була досягнута домовленість про звільнення людей.

Оліфер також додала, що подальше розведення сил і засобів на узгоджених ділянках повинно здійснюватися тільки після забезпечення цілодобового моніторингу ОБСЄ з використанням технічних засобів.

— Стоїть питання забезпечення моніторингу ситуації на Донбасі з боку СММ ОБСЄ у цілодобовому режимі 7 днів на тиждень з використанням технічних засобів спостереження, після чого буде забезпечене подальше розведення сил і засобів на узгоджених ділянках.

Вона зазначила, що під час розведення сил і засобів представники ОРДЛО не повинні встановлювати додаткові фортифікаційні споруди і мінні поля, також не можуть тривати поставки нових боєприпасів з РФ на територію ОРДЛО.

Як повідомляло QHA, раніше на зустрічі ТКГ перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочої підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) по Донбасу Ірина Геращенко зажадала у представників ОРДО обміняти політв'язнів кримських татар на російських злочинців.

ФОТО: інтернет

QHA