КИЇВ (QHA) -

 

Кількість цивільних жертв російсько-українського конфлікту на Донбасі від початку року сягнула 182 осіб загиблими і пораненими.

Про це повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу в окупованому Луганську, який відбувся напередодні ввечері (з 17 вересня Хуг відвідує зону конфліктау по обидва боки лінії зіткнення — ред.). 

За словами Хуга, станом на 17 вересня СММ підтвердила інформацію про 34 загиблих і 148 поранених мирних жителів.

— Це ті жертви серед цивільних, які ми змогли підтвердити, перевіривши інформацію про них. Ми або бачили тіла загиблих, або спілкувались із пораненими у медзакладах. Їх може бути й більше, — говорить Хуг.

Серед цих 182-ох жертв третину (62 людини) складають поранені або загиблі внаслідок спрацювання мін або нерозірваних боєприпасів.

Перший заступник глави СММ також вкотре відзначив, що спричинює жертви серед мирних мешканців невиконання сторонами своїх зобов’язань, виписаних у Мінських домовленостях. Всупереч домовленостям, обидві сторони продовжують вести обстріли, не відводять озброєння і не розводять позиції, не розміновують території, встановлюючи при цьому нові міни.

Варто відзначити, що другий тиждень вересня збільшив кількість жертв на 14 осіб. Так, ще 9 вересня СММ називала 168 жертв, серед яких 31 людина загинула, а 137 — зазнали поранень.

Втім, за перші майже дев’ять місяців цього року кількість жертв на Донбасі все ж таки лишається майже вдвічі меншою, ніж за аналогічний період минулого року, коли СММ повідомляла про 398 загиблих і поранених.

 

Раніше СММ інформувала, що від початку цього року в зоні російсько-українського конфлікту на Донбасі постраждало 20 дітей, з яких 4 загинуло, а 16 дістало поранення.

Нагадаємо, що з 29 серпня у зоні конфлікту оголошено "шкільне" перемир'я. У перші його дні Хуг відзначав, що у цілому воно дотримується, але обстріли все одно не припиняються.

QHA