КИЇВ (QHA) -

Завданням бійців Нацгвардії на Донбасі є розвідка і знищення снайперів.

Про це заявив командувач НГУ Юрій Аллєров.

За його словами, зараз у зоні АТО перебувають 5 тисяч нацгвардійців.

— На сьогодні у зоні АТО в середньому виконують завдання близько 5 тис. осіб, зокрема, це боротьба з диверсійними групами. Також у списку завдань розвідки — як авіаційної, так і безпосередньої. Досить серйозно йде робота зі знищення снайперів супротивника. Ми проводимо контрольно-обмежувальні заходи у зоні АТО, завдання на блокпостах, взводно-опорних пунктах. Ми здійснюємо патрулювання, забезпечуємо заходи, пов'язані з конвоюванням, також організацію охорони громадського порядку, — сказав він.

Аллєров поінформував, що у списку завдань Національної гвардії також значаться заходи забезпечення функції протидесантних резервів.

— Це стосується більше підрозділу "Азов", який відповідає за протидію спробам диверсійних і десантних груп зайти з боку моря, сказав він.

З початку року у зоні АТО загинуло 16 і отримали поранення 27 військовослужбовців-нацгвардійців.

Нагадаємо, раніше військовослужбовцям Національної гвардії дозволили використовувати водомети для розгону натовпу. Відповідну постанову ухвалив Кабмін, який затвердив правила застосування і перелік спецзасобів для використання силами Нацгвардії.

Так, їм дозволили використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, кайданки (сітки для зв'язування), службових собак і коней, засоби акустичного і мікрохвильового впливу, гранати та боєприпаси світлошумової і димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA