КИЇВ (QHA) -

Координатор в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи на перемовинах щодо Донбасу в Мінську Тоні Фріш відвідав СІЗО в окупованому Донецьку, де поспілкувався із шістьма українськими військовополоненими, яких незаконно утримують бойовики.

Представник ОБСЄ також вперше мав можливість поспілкуватися з полоненими конфіденційно.

— Деяких з них я вже бачив раніше, з іншими я ніколи не зустрічався. Ми мали дуже відкриту розмову та обмін думками з усіма шістьма особами, — говорить Фріш.

Фріш відзначив «належний» рівень утримання українських полонених у тому Донецькому СІЗО, яке він відвідав, а також повідомив, що має намір відвідати інших заручників у різних місцях утримання.

Наразі перелік прізвищ полонених, з якими відбулася зустріч, не оприлюднено. Однак, на відео, поширеному одним із сепаратистських інтернет-ЗМІ, згадується, що Фріш зустрівся з українським танкістом, командиром танку Т-64Б, старшим солдатом Богданом Пантюшенко (на фото), який потрапив у полон під час бою в районі «Спартака» (Донецьк) і вже перебуває у бойовиків понад 3,5 роки. ЗМІ також демонструє відео-фрагмент спілкування сепаратистського журналіста з Пантюшенко.

Також наразі у ЗМІ не вказується, чи вдалося Фрішу поспілкуватися із незаконно утримуваним донецькими бойовиками журналістом Станіславом Асєєвим, на чому наполягала українська сторона.

Нагадаємо, Тоні Фріш мав відвідати українських полонених на окупованій частині Донбасу 8 вересня, однак через обстріли не зміг перетнути лінію зіткнення і відвідини відбулися 10 вересня.

За матеріалами "Громадське".

QHA