КИЇВ (QHA) -

З 2019-2020 років Москва планує скоротити гуманітарну підтримку непідконтрольних українській владі районів Донбасу. Подібні плани нібито обговорювалися на нараді у російського віце-прем'єра Дмитра Козака, йдеться у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія не збиралася відмовлятися від гуманітарної допомоги жителям окупованого Донбасу. Однак він зазначив, що йде процес «перерозподілу ресурсів». Такий коментар передбачає, що Кремль хоче внести зміни у фінансування захопленого Донбасу.

Інформація про зміни у спонсоруванні бойовиків з'явилася на тлі очікуваних обговорень миротворчої місії ООН на Донбасі. На початку вересня президент Росії Володимир Путін запропонував ввести миротворців на лінію розмежування між силами АТО і бойовиками, підтримуваними Росією, для захисту спостерігачів ОБСЄ.

Україна і Захід розкритикували цю пропозицію. Замість цього Київ закликав надати миротворчим силам ООН доступ до всієї території Донбасу, зокрема і до кордону з Росією.

Варто відзначити, що ця дія активізувала тривалий переговорний процес з українсько-російського конфлікту. Президент України Петро Порошенко представить план Києва з миротворчої місії ООН на Донбасі перед Генасамблеєю організації у Нью-Йорку 20 вересня.

У відповідь Путін відреагував заявою про готовність розширити свою початкову пропозицію і надати миротворцям доступ до інших територій, де, згідно із Мінськими домовленостями, вже присутні спостерігачі ОБСЄ.

Проте Генасамблея надасть можливість деескалувати наростаюче протистояння між Москвою і Заходом. Останні події свідчать про те, що Росія шукає засоби послабити тиск з боку Заходу за її участь у війні на Донбасі.

Нагадаємо, Кремль продовжує підтримувати непідконтрольні райони Донецької та Луганської областей через географічне розташування регіону на кордоні. Але також Москва демонструє готовність бути гнучкішою у своїх підходах і обсягах підтримки окремих районів Донецької та Луганської областей, зазначають аналітики.

Джерело: Апостоф

QHA