КИЇВ (QHA) -

Окупований Крим усе більше втягується в обслуговування російських військових авантюр не тільки на Донбасі, але й в Сирії. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що вчора президент Росії Володимир Путін підписав указ про передачу феодосійського заводу «Море» у власність корпорації «Ростех», яка управляє частиною російського військово-промислового комплексу (ВПК).

— Це проміжне рішення, яке має бути виконано до початку 2020 року, бо зараз завод «Море» знаходиться в оренді у суднобудівного підприємства «Пелла» з Санкт-Петербурга. А ось після закінчення оренди, феодосійський завод перейде в управління концерну «Калашніков» (афілійований з корпорацією «Ростех»), — написав він.

Основний власник концерну «Калашніков» — Олексій Криворучко, який є головним претендентом на посаду заступника міністра оборони Росії з озброєння і взаємодії з оборонно-промисловим комплексом.

— Він менеджер, якому власники Росії довірили управління цінним активом, а незабаром довірять 19 трлн рублів на модернізацію армії РФ, — повідомив Тимчук.

Він підкреслив, що інтенсивна приватизація «Калашнікова» розпочалася у травні 2014 року, після окупації Росією Криму. Так, у лютому в РФ залишився тільки «блокуючий пакет 25% + 1 акція».

— Таким чином, на продажах левової частки російської стрілецької (і не тільки) зброї легально заробляють мільярди приватні особи, поки пересічні росіяни їдуть найманцями на Донбас і в Сирію, щоб заробити на чужій крові. Тепер ці ж особи в якості трофея отримають завод «Море», який буде включений до ланцюжка обслуговування військової бази в Криму, — зазначив він.

Тимчук нагадав, що «Ростех», «Калашніков» і завод «Море» знаходяться під санкціями і через це не отримуватимуть серйозних замовлень.

— Крим усе більше втягується в обслуговування російських військових авантюр, зокрема, не тільки на Донбасі, але й в Сирії. Це означає тільки одне — посилення міжнародної блокади. Тому що ніхто при здоровому глузді не допустить, щоб виробничі потужності на окупованій території безкарно працювали на посилення країни-агресора, — підкреслив він.

Нагадаємо, раніше Дмитро Тимчук заявив, що окупований Крим потрібен Росії як місце для розміщення військової бази, оскільки на півострові зберігається близько 60 контейнерів з хімікатами. За радянських часів хімікати поховали в декількох точках біля узбережжя Криму.

QHA