СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Близько 150 кримчан, яких незаконно призвали до лав російської армії, відправили служити в Росію.

Про це повідомив "віце-прем'єр" Криму Ігор Михайличенко.

Призовників відправили до розподільного пункту в Підмосков'ї, після чого їх розвезуть по різним військовим частинам.

За словами "чиновника", кримчани служитимуть в російських ракетних військах стратегічного призначення, військово-повітряних силах, повітряно-десантних військах, сухопутних військах і частинах радіоелектронної боротьби.

 

Кількість незаконно призваних до лав збройних сил Росії кримчан навесні 2018 року досягла рекордної позначки — 2800 чоловік.

У доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини йдеться, що з 2015 року в армію Росії були призвані 12 тисяч жителів Криму.

У 2017 році була введена практика переведення призваних чоловіків з Криму в Росію.

"Суди" в анексованому Криму від початку 2018 року оштрафували 18 кримчан за ухилення від військової служби. Штрафи за це складають від 18 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 до понад 21 тисяч гривень).

У результаті незаконного призову, українські правозахисники дали рекомендації кримчанам, як уникнути служби в російській армії, не порушуючи закон. Зокрема, їм радять не відмовлятися від українського паспорта, знятися з обліку, або виїжджати на материкову Україну.

Усі так звані "призови" в окупованому Криму проводять з порушенням норм Женевської конвенції про захист цивільного населення.

Зокрема, ст.51 конвенції повідомляє, що "держава, яка окуповує не може примушувати заступництвом осіб служити в її збройних або допоміжних силах".

 

Джерело: Крыминформ

QHA