СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

"Суди" в анексованому Криму від початку року оштрафували 18 кримчан за ухилення від військової служби.

Про це повідомив "начальник відділу підготовки та призову громадян на військову службу Військового комісаріату РК" Вадим Мешалкін.

— Не обходиться і без притягнення до більш серйозних заходів відповідальності. Поки що обмежується штрафами за рішеннями судів у розмірі від 18 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 до понад 21 тисяч гривень — ред.).

За його словами, багато молодих людей не можуть вчасно пройти призовну комісію, оскільки працюють або вчаться за межами Криму.

 

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони Росії планує відзняти в анексованому Криму і Севастополі ролики, які рекламують службу в російській армії за контрактом.

Росія в окупованому Криму посилила переслідування кримчан за ухилення від служби в російській армії. З початку окупації в «судах» анексованого півострова зареєстровано быльше 35 кримінальних справ за ухилення від служби в окупаційный армії.

Українські правозахисники дали рекомендації кримчанам, як уникнути служби в російській армії, не порушуючи закон. Зокрема, їм радять не відмовлятися від українського паспорта, знятися з обліку, або виїжджати на материкову Україну.

У 2018 році кримчан почали призивати на службу до лав армії РФ на Північному флоті, зокрема у Сєвероморську — місті за Північним полярним колом.

Нагадаємо, резолюцією ООН від 19 грудня 2017 року АРК і Севастополь визнані окупованою територією України. Росія визнана країною окупантом. Тому призов на військову службу і пропаганда служби в армії Росії порушують статтю 51-у 4-ъ Женевської Конвенції, яка забороняє на окупованій території і призов, і пропаганду.

Незважаючи на це, за ухилення від призову в російську армію кримчанам загрожує кримінальна відповідальність і позбавлення волі на строк до двох років.

 

Джерело: РИА Новости Крым

QHA