КИЇВ (QHA) -

Майже 600 ветеранів АТО наклали на себе руки з початком проведення Антитерористичної операції (АТО) у 2014 році. Про це повідомила народний депутат, голова комітету Верховної ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець. Основною причиною вона назвала відсутність оптимального режиму ротацій.

— За даними військової прокуратури, щотижня у зоні бойових дій здійснюють самогубство 2–3 військовослужбовця. Ця статистика — свідчення відсутності оптимального для психологічного стану солдатів режиму ротації та відпочинку, — сказала Богомолець.

Ольга Богомолець вважає, що для організованої роботи щодо захисту прав учасників АТО в Україні потрібно створити Міністерство у справах ветеранів і мережу ветеранських центрів.

— Працювати у міністерстві і регіональних центрах мають винятково самі ветерани АТО, які розуміють своїх бойових побратимів, їхній психологічний стан і знають, яка допомога їм потрібна. Вони не будуть байдужими і стануть відстоювати як свої права, так і права сімей загиблих та зниклих без вісти, — заявила Богомолець.

Раніше QHA повідомляло, нещодавно у Дніпрі застрелився солдат строкової служби.

Також начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України генерал-майор Олег Грунтковський повідомляв, що у 2017 році кількість самогубств військовослужбовців у зоні АТО зменшилися на 12% у порівнянні з минулим роком.

QHA