КИЇВ (QHA) -

Якби Збройні сили України у 2014 році мали таку ж бойову готовність, як сьогодні, то Україна б відстояла Крим, заявив президент України Петро Порошенко під час Міжнародного волонтерського і ветеранського форуму "Там, де ми — там Україна".

За словами українського лідера, армія з 2014 року значно посилилася.

— Якби ЗСУ мали таку ж ступінь бойової готовності, як сьогодні, то все було б інакше. По-перше, ми б не зазнали таких втрат. По-друге, я переконаний, що ми б не залишилися — поки — без Криму. І взагалі, Збройні сили були б потужним застереженням проти того, щоб Росія прийшла до нас з війною.

Глава держави зазначив, що Україна за 4,5 роки заплатила дуже високу ціну в боротьбі за незалежність.

— Тисячі загиблих. Загиблих українських воїнів, добровольців, волонтерів, а також десятки тисяч поранених і тих, хто отримав важкі психологічні травми.

Президент акцентував, що нинішня російсько-українська війна — це війна за незалежність України, і почала її Росія.

— У цій війні ми відстоюємо свої цінності, свободу і європейський вибір. І ключ від світу знаходиться в Кремлі. Світ на російських кабальних умовах для нас неприйнятний.

Раніше Порошенко заявив, що в Україні розпочалося серійне виробництво снарядів для артилерійської системи "Гіацинт". За його словами, найближчим часом нові снаряди почнуть надходити на озброєння української армії.

QHA