КИЇВ (QHA) -

З вересня 2015 року і до сьогодні СММ ОБСЄ зафіксувала у зоні конфлікту на Донбасі 846 тисяч 649 порушень режиму припинення вогню.

Як передає кореспондент QHA, такі дані оприлюднив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу в УКМЦ.

— З моменту, коли ми почали вести облік — з вересня 2015 року — було випущено понад 846 тисяч куль, мінометних мін, артилерійських снарядів. Багато з них у житлових районах і поблизу них. Мінометні міни та артилерійські снаряди у багатьох випадках були випущені з озброєння, яке відповідно до Мінських домовленостей мало бути відведено. Очевидно, що цього не зробили.

(QHA: варто зазначити, що цифра у майже мільйон пострілів цікава в контексті розуміння поставок боєприпасів сторонам, навіть якщо розділити її на обидві сторони. Вона вкотре викликає запитання щодо того — яким чином і з чиїх арсеналів проросійські бойовики поповнюють свій боєзапас, щоб мати можливість вже чотири роки систематично обстрілювати підконтрольні Україні території. Таким чином, фактично спростовується твердження бойовиків і російської сторони про те, що вони не отримують боєприпаси і техніку з Росії, а начебто використовуються законсервовані запаси Радянського Союзу, адже на території східної України така кількість боєприпасів у тому числі для сучасного озброєння не зберігалася).

Хуг також повідомив, що і зараз сторони продовжують вести активні обстріли у тому числі із забороненого виду озброєння. Так, за минулий тиждень СММ зафіксувала 9 тисяч порушень режиму припинення вогню, у тому числі із забороненого озброєння.

Александр Хуг також продемонстрував фотографії розміщення подібного забороненого озброєння у зоні безпеки. Так, безпілотник Місії дальнього радіусу дії 5 червня зафіксував три 122-мм буксирувані гаубиці поблизу непідконтрольного уряду селища Софіївка на відстані лише 6 кілометрів від лінії зіткнення.

ФОТО

Хуг також продемонстрував фотографії з безпілотника, які засвідчують, що обидві сторони копають траншеї у межах ділянки розведення сил і засобів в районі Золотого, а також встановлюють міни. Зокрема, встановлено 11 протитанкових мін у підконтрольному уряду Доломітному і 500 — у непідконтрольному уряду районі.

Раніше повідомлялося, що за останній тиждень травня у зоні сталося 6 тисяч обстрілів, переважно на Маріупольському напрямку.

QHA