КИЇВ (QHA) -

Причина екологічної катастрофи на півночі окупованого Криму — влучання снарядів у відстійники відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів під час військових навчань РФ, заявив спікер Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

За його словами, навчання проводилося 13 – 19 серпня цього року.

Мотузяник зазначив, що РФ намагається приховати масштаб екологічної катастрофи і уникнути відповідальності за це.

— Зокрема, 13 – 19 серпня цього року під час тренування з прикриття адміністративного кордону з Херсонською областю підрозділи ЗС РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів. Унаслідок влучання снарядів зазначені об'єкти були пошкоджені, що призвело до істотного погіршення екологічної ситуації по всій півночі окупованого Криму.

Раніше про причетність російських військових до екологічної катастрофи повідомляв і керівник "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук.

За його словами, у лавах російських військ стався витік токсичних речовин. Він зазначив, що якщо окупантам не вдасться довести причетність заводів до екокатастрофи, а їхні власники відмовляться взяти провину на себе, викиди «невідомої речовини» також можуть пояснити «диверсією України».

У свою чергу, на самому анексованому Криму заявили, що кислотні викиди в Армянську сталися через те, що біля заводу «Кримський титан» розташоване кислотне озеро, яке накрило випарами територію площею 27 кілометрів.

Тим часом, у декількох українських прикордонників, які служать на адмінмежі між окупованим Кримом і материковою Україною, погіршився стан здоров'я.

Джерело: ATR

QHA