КИЇВ (QHA) -

Міномет «Молот» — яскравий приклад застарілої техніки. Вибух на Рівненському полігоні — не перший випадок, коли гинуть люди під час використання цього міномета, зазначив у коментарі QHA військовий експерт Святослав Стеценко.

Експерт зазначив, що Україна має продовжувати виробляти цю зброю, але для цього необхідно її модернізувати.

— Безумовно, міномети Збройним силам України потрібні, безумовно їх треба виготовляти, але для цього необхідно їх модернізувати, — сказав він.

Стеценко зазначив, що для модернізації міномета необхідно мати відповідну сталь, важливо також готувати кваліфіковані кадри. За його словами, міномет має застарілу оптику і приціли наведення.

— У нас цього немає, і «Молот» — яскравий приклад цього. Міномет має застарілу оптику і приціли наведення. Це не перший випадок, коли гинуть люди під час використання цього міномета, — сказав він.

Коментуючи рішення президента України Петра Порошенка тимчасово заборонити використання мінометів «Молот» на військових навчаннях, експерт зазначив, що деякі військові навчання слід проводити з тренажерами для військової техніки, однак без використання зброї навчання не будуть результативними.

Відзначимо, президент України Петро Порошенко заборонив застосовувати на навчаннях міномет "Молот" до кінця розслідування трагедії у Рівненській області.

Глава держави доручив керівництву Міноборони і Генштабу ЗСУ терміново розібратися у причинах вибуху на полігоні, у результаті якого троє військовослужбовців загинули, ще дев'ять отримали поранення.

Порошенко доручив повідомляти йому про результати розслідування.

Нагадаємо, інцидент стався сьогодні, 6 липня, близько 6:00 ранку на полігоні у Рівненській області під час проведення стрільб. За попередніми даними, стався розрив міномета.

QHA