КИЇВ (QHA) -

Незаконні збройні формування свідомо порушують Мінські домовленості, розмістивши важку військову техніку на аеродромі в Луганську. При тому, що ці домовленості не передбачають винятків з обмежень ані для парадів, ані для інших заходів.

Як передає кореспондент QHA, про це сказав перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, коментуючи зроблені БПЛА СММ фотографії важкої техніки в Луганську і заяви ватажків бойовиків «ЛНР», що ця техніка завезена для проведення параду 9 травня.

На зображенні, знятому БПЛА СММ, зафіксоване масштабне скупчення техніки з порушенням погодженої лінії відведення — менш ніж за 13 кілометрів від лінії зіткнення, що є порушенням Мінських угод: 7 танків, 7 самохідних гаубиць, 7 реактивних систем залпового вогню, 7 зенітних ракетних комплексів і 10 буксируваних гаубиць.

Хуг дорікнув бойовикам «ЛНР» що вони не просто ігнорують Мінські домовленості, а й роблять це демонстративно.

— Збройні формування в Луганську оголосили про свій намір порушити Мінські домовленості, розмістивши велику кількість техніки у центрі міста. Вони вже розмістили озброєння на південно-східній околиці Луганська. Мінські домовленості не передбачають жодних винятків (щодо розміщення важкої техніки у зоні безпеки) і це озброєння має бути відведене за узгоджені лінії відведення.

Перший заступник глави СММ також повідомив, що досить часто заборонене озброєння приховане у безпосередній близькості від житлових будинків. Він продемонстрував фотографію, зроблену БПЛА Місії, на якій видно, що біля непідконтрольного уряду Верхньошироківського (південь ОРДО), менш ніж за два кілометри від лінії зіткнення, збройні формування використовують цивільні будинки для приховування двох танків.

— Мені навіть страшно подумати, як це вплине на тих, хто там проживає, якщо ці танки стануть мішенню, додає Хуг.

Разом з тим, у СММ відзначають, що Збройні сили України також не завжди дотримуються встановлених вимог. Наприклад, поблизу підконтрольного уряду Анадоля на Донеччині спостерігачі зафіксували 6 самохідних гаубиць, також розміщених там із порушенням погоджених ліній відведення.

Як повідомлялось, з кінця березня СММ фіксує на аеродромі на південно-східній околиці Луганська заборонене важке озброєння. Так, 30 березня там було розміщено 7 танків (Т-72), 7 самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика», 122-мм), 10 буксируваних гаубиць (п'яти 2А65 «Мста-Б», 152-мм і п'яти Д-30 «Жаба», 122-мм), 7 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град», 122-мм) і 7 зенітних ракетних комплексів (9К35). Наступними днями кількість і види озброєнь варіювалися, але фактично не зменшувалися. 

QHA