КИЇВ (QHA) -

Миротворці ООН на Донбасі мають гарантувати безпеку і взяти під свій контроль кордон між Україною і Росією. Про це повідомив спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер.

Він зазначив, що на Донбасі зараз триває військова операція, і миротворчі сили ООН мають замінити російських військових у регіоні.

— Росія проводить на Донбасі військову операцію. Як військові, так і цивільні власті там повністю підкоряються наказам росіян. Але ми запропонували рішення, згідно з яким там будуть розміщені миротворчі сили ООН. Ці сили мають замінити російські війська, гарантувати безпеку в регіоні та взяти під свій контроль кордон, — заявив Волкер.

За його словами, такий варіант міг би створити передумови для виконання Мінських домовленостей, якщо президент Росії Володимир Путін зацікавлений у цьому.

Спецпредставник США також додав, що вивести російські війська з Донбасу Росія зможе тільки тоді, коли зрозуміє, що окупація частини України не в її інтересах.

QHA повідомляло, що раніше Курт Волкер виступив за ліквідацію «ДНР» і «ЛНР». Він підкреслив, що для угруповань немає місця в «українському конституційному устрої». Окрім цього, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України додав, що за сприяння миротворчої місії потрібен перехідний період передачі контролю над Донбасом від РФ до ООН і тільки потім до України.

Джерело: Dagens Nyheter

QHA