КИЇВ (QHA) -

28 березня спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні відновила застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА) дальнього радіусу дії, які мають здійснювати польоти над Донецькою і Луганською областями. Про це повідомляється на сайті місії.

У місії відзначили, що СММ ОБСЄ використовує БПЛА для того, щоб долати створені перешкоди в моніторингу ситуації на сході України.

— Застосування таких технічних засобів, як БПЛА далекого радіусу дії, дозволяє СММ розширити свою діяльність з моніторингу ситуації, зокрема у важкодоступних для наземного патрулювання районах або містах, де наші спостерігачі стикаються з обмеженнями, погрозами та іншими ризиками. З огляду на те, що Мінські домовленості передбачають застосування Місією безпілотних літальних апаратів та інших технічних засобів, ми очікуємо, що сторони як підписанти домовленостей не втручатимуться в роботу цих БПЛА шляхом глушіння сигналу, стрільби або іншим чином, — цитує місія першого заступника глави СММ ОБСЄ Александра Хуга.

Усі зібрані СММ ОБСЄ дані є їхньою власністю і призначені тільки для використання організацією.

— БПЛА СММ з дальністю польоту понад 160 км будуть у рівній мірі здійснювати польоти над Донецькою і Луганською областями з обох сторін лінії зіткнення, у тому числі в нічний час, коли наземне патрулювання обмежене з міркувань безпеки.

Нагадаємо, СММ ОБСЄ припинила польоти безпілотників дальнього радіусу дії у 2016 році після того, як протягом двох місяців було збито 3 з них.

QHA повідомляло, що камера безпілотного літального апарату СММ ОБСЄ сфотографувала, як бойовик так званої «ДНР» веде вогонь зі стрілецької зброї в бік БПЛА місії біля селища Тернове.

QHA